Wiosna w muzyce

Planeta przeleciała przez kosmos, przez ćwierć orbity. Zmieniła się pora roku, więc pora na małe podsumowanie mojej osobistej podróży przez muzykę. Oto playlista, którą utworzyłem na ten kawałek czasu:

Zaczynamy Dirty Projectors. Imponujący głos, prawda? Muszę jednak przyznać, torchę ze wstydem, że najbardziej podoba mi się nazwa zespołu… Ich pierwsza piosenka, którą usłyszałem, miala zupełnie inny wokal, ktoś palił dużo papierosów.

Później, cóż, Mutual Benefit – Lost Dreamers. Smutna piosenka, w tonach amerykańskiego folku. Na zasadzie bardzo skojarzeń, dołożony Leonard Cohen – Is this what you wanted. Trzecia piosenka w tym stylu, chyba najbardziej polubiona przeze mnie w tym czasie, to Weyes Blood – Seven Words

Może idąc tropem smutku, znowu trafiłem na Morriseya. Bardzo lubię jego piosenkę You Have Killed Me! Ale znalazłem też bardzo ciekawy cover chyba jego najbardziej znanej piosenki, There’s a light that never goes out. Pokazałem cover dziewczynie, nie znałą oryginału, więc pokazałem oryginał. Rozpłakała się ogromnie, i powiedziała, że właśnie zrozumiała co z nami jest nie tak.

No ale, cover.

Schneider TM & Kptmichigan okazał się doskonałym wprowadzeniem do nowego Alt-J. Właściwie, tylko dwie nowości przebiły sie do mojej audiosfery w tym roku, i pierwsza to właśnie Alt-J, a drugą zna na pewno już każdy kto mnie zna.

I znów chwilowy powrót do smuntych smętnych pisoenek, tym razem bardzo meta. Piosenka o tym, że śmierć jest prawdziwa, i nie należy o niej śpiewać piosenek, ani robić pozeji. Bardzo polecam, ma w sobie trochę piękna.

Z tych raczej smutnych polecam jeszcze Petera Silbermana – New York. I Sufjan Stevens – All of me wants all of you.

Otrząśnięcie się ze smutku. Nie można być tylko smutnym. Słuchałem dużo tej pisoenki. Poza tym prawie nie znam, wciąż, Django Django.

Ale okey, może kończmy to powieszchowne omówienie. Na koniec kilka pięknych, trochę bardziej nietypowych muzycznie piosenek.

Polecam również Shadows – Fontan:

Do usłyszenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s