Jak nie być nudnym

Pełna kontrola

Gdybym miał siłę złapać was wszystkich za mordy, to złapałbym was wszystkich w ramiona, i wycałował. A później złapał za rzeczone mordy, obrócił do lustra, i mówił

Patrz, patrz, to ty. To ty, a dookoła jest wszystko inne, ale między Tobą a zewnętrzem jest istotna granica. Możesz zapanować tylko nad tym co masz w środku, a na to co na zewnątrz, możesz jedynie mieć wpływ. I liczyć na to, że będzie dobrze. Skupić się na tym, co w środku. Na tym co masz w sobie piękne.

Jak nie być nudnym

Nie ma w tobie niczego nudnego, naprawdę. Każdy człowiek, nawet najzwyklejszy, jest szokująco wręcz interesujący.

Jeśli boisz się, że będziesz nudny na przyjęciu, albo że zanudzisz drugą osobę na pierwszej randce, pomyśl o tym co tu napisałem.

Tak, jak podziwianym dziełem sztuki może być wazon słonecznika, tak możesz być i ty. Taki jaki jesteś. Uczucie znudzenia wywołujemy w innych raczej udając coś czym nie jesteśmy. Być może wynika to z nadmiernego krytycyzmu, braku pewności siebie. Bądź sobą to najbanalniejsza rada jaka może być, ale bądź! Bądź, jesteś piękny. Te słoneczniki są piękne, dlatego, że są zwykłymi słonecznikami, z całą ich naturalną masą koloru, z emocjami ujętymi przez artystę w obrazie.

Sam, kiedy widzisz się w lustrze, możesz ująć siebie równie szczerze. I pokazać. Prawdziwy człowiek, prawdziwa historia jego życia, nieważne czy smutna czy wesoła, czy naznaczona sukcesem czy cierpieniem, zawsze będzie interesujący. Nie być nudnym to nie czuć się nudnym. To wszystko.

Jedna myśl na temat “Jak nie być nudnym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s