2016 rok jest najgorszy!

„2016 rok jest najgorszy”, to mem, który drażni mnie wyjątkowo z kilku powodów. Po pierwsze, wypłynął na powieszchnie memosfery zdecydowanie zbyt wcześnie — wydaje mi się, że doskonałym na to przykładem jest popularny na początku grudnia gif. Rok dwa tysiące szesnasty w jednym gifie.

source.gif

Wyjątkowo wkurzające dzieło sztuki gifowej. Nicea, masakra w Nowym Orleanie, śmierci artystów, wszystko w modnej estetyce wczesnych gier wideo, zapętlone w zgrabnym gifie. Chociaż samo medium uwielbiam (zhaif 4 laif), i można pisać o nim wiele, to ten jest paskudny.

Ze wszystkich śmierci znanych artystów najbardziej dotknął mnie David Bowie — tylko dlatego, że jego muzyka i jego etos były mi wyjątkowo bliskie. Właściwie wiecie, całość posiadanej przeze mnie na nośnikach fizycznych muzyki, to jego muzyka.

Ale przede wszystkim — co bardzo egoistyczne — drażni mnie ta fraza, bo umniejsza to, jak zły ten rok był dla mnie osobiście. Nawet nie wiem gdzie zacząć, tyle było zawodów, zdrad, wreszcie — niestety — śmierci. Naprawdę dziwne, że nie kończę go złamany. Przetrwałem, ale na koniec jestem bardzo zmęczony, i ciężki. Przytyłem, nie wiem, z 15 kilo.

Strasznie przygnieciony tym ciężarem. Rok 2017 będzie dla mnie rokiem zrzucania. Do zobaczenia!

Jedna myśl na temat “2016 rok jest najgorszy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s