Zaginiona Dziewczyna

W ostatni piątek premierę miał nowy film Finchera, Zaginiona Dziewczyna. Opowiem wam dlaczego to prawdopodobnie najlepszy kinowy wybór w tej chwili.

Nick Dunne (w tej roli świetny Ben Afflec) w piątą rocznicę ślubu zgłasza zaginięcie swojej żony. Szybko okazuje się, że to nie jest zwykłe zaginięcie, a Nick staje się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w stanach.

Rozbić jej czaszkę

Zaginiona dziewczyna to film naprawdę świetny. Nieskazitelna kinematografia, doskonałe aktorstwo, i co najważniejsze – wspaniały scenariusz. Najważniejsze jest w tym scenariuszu to, jak dawkuje informacje. Perfekcyjnie trzyma w napięciu, ale pozwala też się domyślać, i nie zaskakuje jakimiś niedorzecznymi zwrotami akcji. Najbardziej lubię się domyślić prawdy tuż przed tym jak zostanie pokazana.

Film potrafi też dać do myślenia! O małżeństwie, miłości, o tym, na ile można poznać drugiego człowieka. I czy naprawdę koniecznie trzeba rozbić czaszkę i rozprostować zwoje mózgowe, żeby dowiedzieć się, o czym ona myśli. Trochę też o mechanizmach zachodzących w nowoczesnym społeczeństwie. Na szczęście te tematy są poruszane nienachalnie.

Jestem wielkim fanem zakończenia, i tego, w jakim miejscu historia nas zostawia.

Moja ocena: 9/10, z serduszkiem. Film jest niezwykle satysfakcjonujący, na wielu poziomach. Trzeba zobaczyć!

2 myśli na temat “Zaginiona Dziewczyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s