Jetlag

Kiedy dowiedziałem się, że Michał Radomił Wiśniewski wydaje książkę, nie wahałem się ani chwili. Zakup. Czytam jego bloga od ładnych paru lat, i chociaż 100 dni blogera męczyło, to stwierdziłem, że można zaufać. To się nazywa kapitalizacja zasięgu!

Bardzo mi się Jetlag spodobał – zwłaszcza jego druga część. Im bliżej końca tym lepiej. Krótkie rozdzialiki przywodziły na myśl właśnie blogowe wpisy, zastanowiłem się, czy może to nie jest ta cała literatura internetowa. I jeszcze te hasła, idealnie pasujące żeby wrzucić na instagram.

6tag_160714-134402Dużą siłą książki są też chwytliwe, ładne zdania, w sam raz do cytowania, w sam raz żeby zbierały reblogi na tumblerze. Bardzo często balansują na granicy czerstwości, ale cóż, taka już konwencja.

Najbardziej podobało mi się zakończenie, które zaskakuje. Nagle ta lekka książeczka o prostej fabule wpada w głębie, która przedtem była tylko delikatnie sygnalizowana. Czy lepiej byłoby gdyby skończyło się na tych sygnałach (myślę tu o płaczu nad skradzeniem futra furrysom)? Zdecydowanie – Nie. To pęknięcie następujące kiedy wreszcie ten nudny przezroczysty bohater Ja przekracza pewną granicę (i robi to, o czym ten prawdziwy Ja myśli od dawna) jest najsilniejszym atutem opowieści.

Jetlag to udany debiut, dobra książka.

Jedna myśl na temat “Jetlag

  1. Kolejna dobra opinia na temat „Jetlagu” zdecydowanie przekonuje mnie do tego, by w końcu książkę przeczytać. Dodatkowo pewnie ma na to wpływ sam autor, który podczas spotkania promocyjnego okazał się uroczym, naturalnym i zabawnym człowiekiem, a nie jakimś nadętym bufonem z kompleksem pisarza. Kibicuję mu mocno!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s