9 sfi – The Cyborg Experiments – Kevin Warwick

In this presentation a practical look is taken at how the use of implant and electrode technology can be employed to create biological brains for robots, to enable human enhancement and to diminish the effects of certain neural illnesses.

 Najciekawsze było właśnie human enhancement. Pan Warwick właściwie, to bardzo uroczy człowiek. Świetnie prowadził wykład, z dużym humorem. Na początku miałem trudności ze zrozumieniem jego akcentu, ale zaraz się przyzwyczaiłem.

Temat jest fascynujący. Bo ja się bardzo interesuję wszystkim, co związane z transhumanizmem, no, oczywiste, że pierwszy cyborg mnie zainteresuje.

Najbardziej niesamowite jednak były dla mnie biologiczne mózgi hodowane z neuronów szczurzych jak i ludzkich, a później sterujące mechanicznymi ciałami. Niesamowite!

warwick na 9 studenckim festiwalu informatycznym

Znaczy… co do tych ludzkich neuronów… jak sam powiedział, dostarcza je amerykańska firma, więc to amerykańskie mózgi, ale to najbliższe do ludzkiego co mogli dostać, he, he ;>

Niestety, organizatorzy zapewnili czas na tylko trzy pytania, a później zamienili Warwicka w maszynę (hihi), losującą. Co prawda on sam zdawał się świetnie przy tym bawić, żartował, żeby nie pisać do niego maili ze skargą, jeśli nie wylosuje, udawał, że na wszystkich karteczkach są takie same numery, te sprawy… ale wydaje mi się, że jednak więcej czasu na pytania byłoby wskazane. Na organizację 9SFI poskarżę się zresztą bardziej przy okazji dzielenia się wrażeniami z wykładu Richarda Stallmana.

Warwick mnie zainspirował, muszę przyznać. Uwierzyłem, że jest dla mnie jakaś naukowa przyszłość, właśnie na jego polu, chociaż na chwilę. A teraz, to dodam go do osób, które mnie inspirują, na fejsie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s