Soundtrack

Zaczyna się słabo

Nie miałem, i nie mam ambicji recenzenckich wobec muzyki. Ale pamiętacie, jak niedawno zachwycałem się nowym Muse? No to dziś napiszę o nowej płycie Lao Che.

A okładka płyty podoba mi się bardzo. Mam słabość do takich dziwnych literek.

Najpierw były zapowiedzi, zdjęcia promocyjne, trasa koncertowa, a na koniec wyszedł singiel. Zombi!

Singiel bardzo słaby, zupełnie nie wpadający w ucho (przynajmniej nie w moje). Piosenka, którą później na playliście się skipuje.

Drugą piosenką, którą było mi dane posłuchać, było Jestem psem, nagrane z radia, zamieszczone na youtube. Podobało mi się jeszcze mniej niż Zombi!, no, nie mogłem dosłuchać do końca.

Nareszcie coś dobrego

Ale płyty Lao Che, jednego z najlepszych polskich zespołów, nie skreśla się po dwóch piosenkach.

Kiedyś lubiłem ich najbardziej. (Teraz, w sumie, zapytany o swój ulubiony polski zespół, pewnie długo bym się zastanawiał, żeby w końcu powiedzieć, że l.stadt, którego nie słuchałem od tygodni).

Powstanie Warszawskie, Gospel, Gusła! Poznane w tej właśnie kolejności, świetne płyty. Później Prąd Stały/Prąd Zmienny. I widziałem ich też na żywo, chociaż w takich okolicznościach z przymrużeniem oka…

Takiego dobrego wrażenia zombi razem z psem nie zatrą. Więc posłuchałem całej reszty, i się ucieszyłem. Najpierw z Idzie wiatrBardzo lirycznie, lubię. A później, po dobrym poznaniu całości ulubioną zostaje Już jutro.

I tekst, i muzyka, i wszystko. No super.

Lubię piosenki w których Spięty robi łubdubudum rurupupupup, łap dziuba.

Po Już jutro, z największą przyjemnością Dymu, (chociaż przy mamie głupio). I Govindam które choć jest nieco… dziwne… ale bardzo dobrze się przy tym rusza, i się to śpiewa zwłaszcza. Chciałbym usłyszeć na koncercie.

17 listopada w Krakowie. Może by?

Idzie wiatr dalej bardzo mi się podoba. Za nudniejsze, nieciekawe, uważam 4 piosenki („kocia muzyka”, zdaniem mojej mamy), Kołysanego, Jestem psem.

Zombi! i Na końcu języka są mi raczej obojętne.

Reasumując

Warto z pewnością posłuchać całości płyty, żeby wyrobić sobie zdanie. Może komuś spodobają się właśnie te, które mnie nudzą.

A Lao Che dalej jednymi z najlepszych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s